poniedziałek, 13 czerwca 2016

jak mozna zalatwic na cacy medykow w Polsce

odkąd pojawiają się jakieś idiotyzmy o oddawaniu za studia to ...szykujcie się na wojnę na wyniszczenie,

atutów nie macie żadnych...

Ja na miejscu rządu - gdybym chciał upierniczyć medyków to paradoksalnie zrobiłbym im dobrze, bo suma pieniędzy w systemie jest stałą. Constans.

 Dałbym tak z 1,75 średniej krajowej brutto dla rezydenta kiwając głową ze jest taki niedobór lekarzy, ze trudno, trzeba...podwyżki dać, bo i Europa daje. Janusze i Grażyny by jakoś przeżyli ten ból dudy, jakby im obiecać ze na pincet nie zabraknie...

po pierwsze zrobiłbym to tylko dla nowych rezydentów - umyślnie - aby skłócić środowisko i podzielić - na zasadzie divide et impere

po drugie wygrałbym dużo - jest podwyżka - wiec ma być spokój - zyskałbym czas.

a potem na deser dowaliłbym - skoro pensje brutto podwyższyłem o powiedzmy 150% to tak o 225% zredukowałbym ilość miejsc w rozdaniach jesiennych i wiosennych. Wtedy zrobiłby sie szum.

Zrobiłbym to po to by zaoszczędzić - jak było 4 rezydentów zarabiających po 2500 brutto to dałbym miejsca dwom zarabiającym 1,75 razy 2500 brutto. W mediach byłby cyrk ze dostali takie podwyżki jakich nigdy w historii żadna grupa zawodowa nie dostała, a w systemie zaoszczędziłbym pieniądze na pincet czy coś innego, co mi by stołek pozwalało zachować.

Wtedy wygrałem - Janusze i Grażyny słyszą  nie dość ze dostali podwyżki sukinsyny to jeszcze im zle, rzad dal palec a chcą rękę, bij wroga ludu konowała. Zrobiłby się taki cyrk, ze nikt nikogo by o fakty nie pytał, nikogo by realia nie obchodziły...

miejmy nadzieje ze żaden z idiotów u koryta tego nie podchwyci. Jakby co - all rights reserved.

Uwaga. Post zawiera subletalne stężenie ironii i sarkazmu. W razie pytań zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę.

5 komentarzy:

 1. Dobrze, że Ty w rządzie nie skończyłeś D:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kiedys czytalem na murze idac na zajecia - nie wystarczy byc ku er wu..a aby zostac politykiem. Trzeba miec jeeszcze garnitur.

   Uczciwi ludzie trzymaja sie od tego syfu z daleka, jak madrzy ludzie od medycyny.

   Usuń
 2. Oby tak się nie skończyło teraz. Bo zlikwidują miejsca rezydenckie i jednocześnie wolontariat (że to wyzysk). Okaże się że będzie brak dostępu do specjalizacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, w artykukle jest napisane - ze niby nie maja o ilosci miejsc decydowac konsultanci wojewodzcy. Jestem za stary by wierzyc w bajki, ze nagle sie swinie od koryta oderwie. Jak znam zycie - to zbyt duzo jest grup interesow -by nie bylo inaczej niz nie da sie. Moze skonczy sie systemem stypendialnym dla rezydentow - i o wszystkim beda lesne dziadki decydowac - czyli nowe -ale po staremu.

   Usuń
 3. Ja dopiero rozpoczynam moją przygodę z medycyna, ale już dużo rozumiem. A raczej nie rozumiem. Nie rozumiem, jak człowiek po sześciu latach cholernie ciężkich studiów ma zarabiać tyle co pani w sklepie bez żadnego wykształcenia. To jest chore. A najsmutniejsze jest to, że ludzie (w tym moi rodzice) ciągle myślą, ze każdy lekarz zarabia 20 tysięcy co najmniej.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z reguly sa o wiele ciekawsze niz sam tekst. Dziekuje

Fasada sprawiedliwosci, czyli petla sie zaciska. Ignorantia iuris nocet.

Nieznajomosc prawa szkodzi. Statystyczny Müller czy Kowalski ma o pracy wymiaru sprawiedliwosci zdanie albo zadne albo sterowane massmedia...